Results 1 to 5 of 5

Thread: si instalohet drejtshkimi i shqipes ne openoffice?

 1. #1
  Join Date
  May 2010
  Beans
  4

  si instalohet drejtshkimi i shqipes ne openoffice?

  bera dowload te programit drejtshkrimor te shqipes per openoffice por nuk e instalova dot sepse pas zbritjes se tij me skedarin ooo_albanian_dict_1.6.2.oxt nuk ndodhte ajo qe thuhej ne faqen nga e mora se "Zakonisht ecuria e instalimit të fjalorit fillon automatikisht menjëherë pas shkarkimit te tij"

  u mundova edhe me packet manager, por perseri nuk munda dot... nuk e di por instalimi i programeve qenka pak i veshtire nese nuk i permban Sofware Manager?

 2. #2
  Join Date
  Feb 2010
  Beans
  2

  Re: si instalohet drejtshkimi i shqipes ne openoffice?

  cili eshte linku i file-it?
  pasi edhe une do ta doja dicka te tille

 3. #3
  Join Date
  May 2010
  Beans
  4

  Re: si instalohet drejtshkimi i shqipes ne openoffice?

  linku eshte
  http://www.shkenca.org/content/view/69/37/

  dhe me fal per vonesen

 4. #4
  Join Date
  May 2010
  Beans
  4

  Re: si instalohet drejtshkimi i shqipes ne openoffice?


 5. #5
  Join Date
  Mar 2010
  Location
  Greece - Athens
  Beans
  106
  Distro
  Ubuntu Mate 18.04 Bionic Beaver

  Re: si instalohet drejtshkimi i shqipes ne openoffice?

  Quote Originally Posted by rrad12 View Post
  linku eshte
  http://www.shkenca.org/content/view/69/37/

  dhe me fal per vonesen
  Mund te shkoje edhe ne OpenOffice.org: http://extensions.services.openoffic...roject/dict-sq
  Happy LINUX everybody

Bookmarks

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •