Results 1 to 2 of 2

Thread: si mund ta bejme nje dsl broadband connection in ubuntu ???

 1. #1
  Join Date
  May 2010
  Beans
  4

  si mund ta bejme nje dsl broadband connection in ubuntu ???

  Pershendetje

  kam instaluar keto dite ubuntu 10.04, por internetin ne xp e lidh nepermjet adsl broadband connection, si mund ta bej te njeten gje ne ubuntu?
  ju faleminderit !

 2. #2
  Join Date
  Apr 2007
  Location
  Prishtina, Kosovo
  Beans
  192
  Distro
  Kubuntu 18.04 Bionic Beaver

  Re: si mund ta bejme nje dsl broadband connection in ubuntu ???

  Shko te System/ Preferences / Network Connections > DSL > Add

  Plotesoni Fushat pastaj klikoni

  *Connect automatically

  dhe OK , pastaj lart ne panel te ana e djatht klikoni kete shenj

  dhe Zgjedheni connection tuaj.

  Ket nuk keni me nevoj ta konfigoruni pas cdo restartimi sepse tani e tutje behet vet .

  ose shih ket link http://alket.zxq.net/?p=52
  Last edited by alket; May 23rd, 2010 at 06:34 PM.

Bookmarks

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •