Results 1 to 2 of 2

Thread: Kerkohen autore per tutoriale te Ubuntuts.com

 1. #1
  Join Date
  Jun 2008
  Location
  /home/Kucove/Albania
  Beans
  13
  Distro
  Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope

  Lightbulb Kerkohen autore per tutoriale te Ubuntuts.com

  Pershendetje miq,

  Nese jeni te zote ne Anglisht dhe te afte per te shkruar artikuj informative apo tutoriale ne lidhje me Ubuntu atehere jeni te mirepritur te shkruani per http://www.ubuntuts.com

  Duke shkruar per http://www.ubuntuts.com ju do te:

  1. Keni faqen tuaj te tutorialeve.
  2. Perfitoni para nga Adsense, kodi juaj personal do te shfaqet ne postimet tuaja.
  3. Mesoni gjera qe nuk i keni hasur me pare nga tutorialet e autoreve te tjere
  4. Njiheni dhe shkembeni eksperience dhe ide me perdorues me pervoje te Ubuntu.

  C'prisni? KLIKONI KETU PER T'U REGJISTRUAR.

 2. #2
  Join Date
  Jun 2007
  Location
  Pavia , Italy
  Beans
  11
  Distro
  Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope

  Re: Kerkohen autore per tutoriale te Ubuntuts.com

  Quote Originally Posted by AlbHeart View Post
  Pershendetje miq,

  Nese jeni te zote ne Anglisht dhe te afte per te shkruar artikuj informative apo tutoriale ne lidhje me Ubuntu atehere jeni te mirepritur te shkruani per http://www.ubuntuts.com

  Duke shkruar per http://www.ubuntuts.com ju do te:

  1. Keni faqen tuaj te tutorialeve.
  2. Perfitoni para nga Adsense, kodi juaj personal do te shfaqet ne postimet tuaja.
  3. Mesoni gjera qe nuk i keni hasur me pare nga tutorialet e autoreve te tjere
  4. Njiheni dhe shkembeni eksperience dhe ide me perdorues me pervoje te Ubuntu.

  C'prisni? KLIKONI KETU PER T'U REGJISTRUAR.
  Pershendetje Mirel. Te lutem mund te me thuash :

  1. Cilat jane kriteret qe duhen plotesuar per te postuar nje tutorial te vlefshem ne menyre te tille qe te pranohet dhe te publikohet ?

  2. Cilat jane "Kategorite" , tutorialet e te cilave kane prioritet ne ubuntututs ?

  Gjithashtu kisha nje sugjerim , nuk do te ishte mire qe nje tutorial te ishte ne 2 gjuhe si psh shqip dhe anglisht ?

  Faleminderit. Ermali

Bookmarks

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •