Results 1 to 4 of 4

Thread: Si te perkthejm Ubuntu 9.04 ne Shqip ?

 1. #1
  Join Date
  Apr 2007
  Location
  Prishtina, Kosovo
  Beans
  192
  Distro
  Kubuntu 18.04 Bionic Beaver

  Si te perkthejm Ubuntu 9.04 ne Shqip ?

  1. Se pari regjistrohuni ne www.launchpad.net

  2. Pastaj behuni pjes e grupit Ubuntu Albanian Translators duke klikuar ne linkun me posht dhe "Join Team"
  https://launchpad.net/~ubuntu-l10n-sq

  3. Pastaj klikoni ne ket linkun me posht dhe zgjedhni dicka per te perkthyer.
  https://translations.launchpad.net/u...aunty/+lang/sq

 2. #2
  Join Date
  Oct 2008
  Location
  Kosovo, Gjakova
  Beans
  137

  Re: Si te perkthejm Ubuntu 9.04 ne Shqip ?

  Jemi nje gogja komunitet ne perkthyesit e launchpad dhe une jam nje nder ta ja linku im https://launchpad.net/~heroid faleminderit per kete tuto te shkurter
  GNU/Linux is an Ocean and Windows is an River always flooded by bugs, viruses, errors, spyware/adware and anything else... that's why I L0v3 GNU/LinuX
  follow me on twitter:
  http://twitter.com/heroidi

 3. #3
  Join Date
  Jun 2009
  Beans
  15

  Re: Si te perkthejm Ubuntu 9.04 ne Shqip ?

  Edhe une kam filluar te ndihmoj ngapak ne perkthimin e ubuntus

 4. #4
  Join Date
  Jun 2007
  Location
  Pavia , Italy
  Beans
  11
  Distro
  Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope

  Re: Si te perkthejm Ubuntu 9.04 ne Shqip ?

  Teme shume me vlere. I ftoj te gjithe te lexojne me kujdes postimin e babaroga dhe te perkthejne Ubuntu ne shqip.

  Kontribuoni te gjithe sikur edhe me nje fjale te vetme te perkthyer dhe mund te arrijme se shpejti nje perkthim te plote.

  Per cdo problem apo paqartesi qe mund te keni postojeni ketu dhe me siguri dikush do tju ndihmoje.

Bookmarks

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •