Search:

Type: Posts; User: ermali86; Keyword(s):

Search: Search took 0.00 seconds.

 1. Replies
  3
  Views
  6,063

  Re: Kam nje problem!!!!

  Pershendetje Arti. perdor programin e sugjeruar nga babaroga dhe do ta kesh shume te thjeshte, vetem mos harro te besh nje backup te gjerave qe mund te te duhen para se te nisesh zgjerimin e...
 2. Thread: Ubuntu Books

  by ermali86
  Replies
  1
  Views
  5,965

  Re: Ubuntu Books

  Pershendetje Besian. Ky eshte nje artikull i vjeter dhe besoj se duhet te kete mbaruar tani , une e pashe qe kur u postua dhe me kane shkruajtur email dhe antare te tjere te Ubuntu Albanian LoCo Team...
 3. Replies
  10
  Views
  10,244

  Sticky: Ndihme per Aprovim

  Pershendetje te gjitheve. Komuniteti shqiptar i Ubuntu po rritet dita dites dhe duke pare kete rritje po perfitoj nga rasti tju kerkoj ndihme per te plotesuar kriteret e mbetura qe na duhen per te...
 4. Re: Kerkohen autore per tutoriale te Ubuntuts.com

  Pershendetje Mirel. Te lutem mund te me thuash :

  1. Cilat jane kriteret qe duhen plotesuar per te postuar nje tutorial te vlefshem ne menyre te tille qe te pranohet dhe te publikohet ?

  2. Cilat...
 5. Replies
  3
  Views
  7,025

  Re: Si te perkthejm Ubuntu 9.04 ne Shqip ?

  Teme shume me vlere. I ftoj te gjithe te lexojne me kujdes postimin e babaroga dhe te perkthejne Ubuntu ne shqip.

  Kontribuoni te gjithe sikur edhe me nje fjale te vetme te perkthyer dhe mund te...
 6. Replies
  2
  Views
  6,942

  Sticky: Re: Albanian Team IRC Channel

  Faleminderit babaroga. Te lutem me thuaj cfare nickname ke te regjistruar ne freenode qe te te jap access te plote ne dhomen Ubuntu-AL.

  Ermali
 7. Thread: Prezantohuni.

  by ermali86
  Replies
  20
  Views
  13,487

  Sticky: Re: Prezentohuni.

  Pershendetje te gjitheve. Quhem Ermal Llanaj dhe jam nga Tirana.

  Perdorues i Ubuntu qe prej muajit Qershor 2005.

  Drejtues i

  Ubuntu Albanian Local Community Team

  Aktiv ne launchpad per...
 8. Replies
  5
  Views
  1,836

  Re: Request for Albania LoCo forum

  Hello to Joe and babaroga. I am sorry that babaroga didnt got in contact with me. I check my email at least 2-4 times a day but i may have missed babaroga's emails so i am sorry for that.

  Joe i...
 9. Re: HOWTO: Edit Live CD Panels Position , Contents , Size , etc

  thank you for your suggestion. i added it again at step 9. Its always better to remember it. :)

  I am glad you like this
 10. HOWTO: Edit Live CD Panels Position , Contents , Size , etc

  ======================
  Introduction
  ======================

  Hello to all.

  Read Carefully Below :

  - First at all i am sorry if someone has posted this before but i searched and didn't found...
 11. Replies
  2,597
  Views
  174,207

  Re: Countdown to Gutsy!!!!11 11 1 1 one

  2 pages in 40 seconds hahahahahha ...
  lol
 12. Replies
  2,597
  Views
  174,207

  Re: Countdown to Gutsy!!!!11 11 1 1 one

  why there isnt an exact time
 13. Replies
  2,597
  Views
  174,207

  Re: Countdown to Gutsy!!!!11 11 1 1 one

  6 am here and nothing at all from 11 pm that i am waiting :P lol
 14. Replies
  2,597
  Views
  174,207

  Re: Exactly time of Gutsy release?

  :(:(:( waiting...
 15. Replies
  2,597
  Views
  174,207

  Re: Exactly time of Gutsy release?

  even gutsy rc is off now. http://releases.ubuntu.com/releases/7.10/ this means they are putting it on now ??
 16. Replies
  2,597
  Views
  174,207

  Re: Exactly time of Gutsy release?

  for me now the countdown is 0 days but i can not download it. any idea ?? maybe i have to wait 6 hours for usa to become 0 days ?? (because i live in italy)
Results 1 to 16 of 16