PDA

View Full Version : Prezantohuni.alket
June 22nd, 2009, 10:24 PM
Un jam Alket Rexhepi nga Presheva, moderator i ketij forumi, besoj qe do te kalojm mir se bashku.

heroidi
June 23rd, 2009, 11:29 AM
Pėrshendetje Unė quhem Heroid Shehu jam nga Gjakova, jam drejtues i njė Ubuntu LoCo team nė Gjakovė dhe pjestar i FLOSS Kosova (Free Libre Open Source Software) Kosova

geent1
June 24th, 2009, 05:04 PM
Tung, Jam Gent Thaqi dhe vi nga Prishtina. Pervoje te madhe skam ne UBUNTU dhe d.m.th jam perdourues i ri ne Linux dhe dua te mesoj me shume rreth UBUNTU

MicroBoy
June 24th, 2009, 06:24 PM
Pėrshėndetje. Unė jam Edoniti nga Gjilani. Edhe une si shumica e juve mė sė shumti e pėrdori Ubuntu-n. Nėse keni ndonjė pyetje tjetėr, thjesht dėrgone njė MP, dhe me plot knaqėsi do t'iu pėrgjigjem.

ard1an
June 24th, 2009, 10:18 PM
Une jam Ardiani nga Prishtina perdorues i Ubuntu's 2 muaj tani xD

Besian
July 1st, 2009, 07:52 PM
Une jam Besiani jam nga Ferizaji ,shpresoj te kalojme mire se bashku :D

AlbHeart
July 10th, 2009, 02:19 PM
Pershendetje,

Une jam Mireli nga Kucova, perdorues i Ubuntu qe prej Nentorit 2006.

Gjithashtu jam njeri prej dy autoreve kryesore te http://www.ubuntuts.com, website ne anglisht me tutoriale per Ubuntu.


Ju mund te na gjeni edhe ne:

Facebook:

http://www.facebook.com/pages/Ubuntuts/143902970960

Twitter:

http://twitter.com/Ubuntuts

ermali86
July 11th, 2009, 04:24 AM
Pershendetje te gjitheve. Quhem Ermal Llanaj dhe jam nga Tirana.

Perdorues i Ubuntu qe prej muajit Qershor 2005.

Drejtues i

Ubuntu Albanian Local Community Team (https://launchpad.net/~albania)

Aktiv ne launchpad per perkthime ne Rosetta :

Profili im ne Launchpad (https://launchpad.net/~albuntu)

Ne pritje per nje mail list per Albanian Loco Team dhe ne ndertim te faqes zyrtare te Albanian Loco Team :

http://www.albuntu.com

Nese keni eksperience ne joomla ju lutem te me kontaktoni tek emaili qe gjeni tek profili im ne launchpad ne menyre te tille qe tju jap access ne faqe per te shkruajtur dhe publikuar artikuj.

Gjithashtu jane te mirepritura te gjitha sugjerimet , opinionet dhe kritikat qe mund te keni.

Besoj dhe shpresoj qe te gjithe te kemi nje qellim te perbashket :

Te bejme Ubuntu sa me te njohur tek cdo shqiptar.

Faleminderit. Ermali

mr_tafa
August 31st, 2009, 11:17 AM
tung te gjitheve,mustafa nga prishtine.jam perdorus i ri i ubuntu forum,shpresoj te kalojme mire.pershendetje

nertil
December 1st, 2009, 06:44 PM
Pershendetje un jam tij

alfred.metushi
December 23rd, 2009, 03:09 PM
Pershendetje

Jam Alfred Metushi nga Elbasani dhe kam deshire te perdor Ubuntu sa me shume.

Meqe po afron viti i ri 2010..Gezuar!!

artinet
March 10th, 2010, 04:38 PM
tung,jam Arti nga Prizreni

Lorenc Linux
April 10th, 2010, 01:10 PM
Pershendetje une jam Lorenc Alla 15 vjec nga qyteti i Fierit te Shqiperise kam 3 vjet qe perdor Linux Ubuntu

Di komanda edhe mund t'iu ndihemoje nese dikush ka ndonje pa qartesi ose nese ka ndonje problem

Por nuk mundem t'iu ndihemoj nese ju del ndonje Bug....

Faleminderit.....

shkelzen
April 25th, 2010, 02:53 AM
Pershendetje te gjitheve!

Ju pergezoj per iniciativen dhe per punen e bere.

Uroj qe te kemi bashkepunim dhe rezultate te mira.

Suksese!


Shkelzeni

krenari
June 25th, 2010, 11:59 PM
Krenari nga Tirana. Perdorues i ri i ubuntu ...

Meni
August 2nd, 2010, 09:01 PM
Pershendetje te gjitheve.Un jam Mensuri nga Puka kam 2 vite qe perdor ubuntu kam nje faqe web (www.informatikaalbsite.tk) qe flet per ubuntu si dhe jam munduar ta perhap sistemin ubuntu edhe ketu ku jetoj ne Itali kam lexuar neper forume dhe kam arrite te mesoj deri diku per ubuntu dhe filozofine e linuxit .
eshte kenaqesi te bej pjese ne kete forum

menti007
August 18th, 2010, 08:09 AM
Pershendetje. Une jam Mentori nga Vushtrria, nje perdorues i ri i ubuntu 10.04. Me siguri se do te kem shume pyetje ne te ardhmen mbi ubuntu, dhe do te drejtohem ketu, pasi qe ju jeni edhe shqiptar nag te gjitha anet e shqiptaris.

FJorald
May 24th, 2012, 11:25 AM
Hello ! Une quhem Fjorald , jam nga Peshkopia(Diber) por jetoj ne Itali ,
aktualisht sudjoj ne nji shkoll teknike dega informatike !!
Jam porderues i Ubuntu prej disa muajsh !Shpresoj t'ju ndihmoj me se shumti!!

Alduin
September 22nd, 2013, 11:06 AM
Pershendetje une jam Aleks nga Tirana. Perdorues i Ubuntu , Linux Mint dhe Ubuntu qe nga 2010.

sulejmani-as
March 3rd, 2015, 08:24 PM
Unė jam samiu nga tetova,ka disavite qė pėrdori ubuntu si dhe lubuntun.Mund tju ndihmoj por edhe tė bashkėpunojmė pėr gjėrat qė nuk i njohė mirė.Tung

Julind
July 25th, 2015, 01:09 PM
Jam Julind nga Tirana. Perdorues i Windows 7, Lubunut, Ubuntu 14.04, dhe programues.