PDA

View Full Version : Si te perkthejm Ubuntu 9.04 ne Shqip ?alket
June 22nd, 2009, 05:45 PM
1. Se pari regjistrohuni ne www.launchpad.net

2. Pastaj behuni pjes e grupit Ubuntu Albanian Translators duke klikuar ne linkun me posht dhe "Join Team"
https://launchpad.net/~ubuntu-l10n-sq

3. Pastaj klikoni ne ket linkun me posht dhe zgjedhni dicka per te perkthyer.
https://translations.launchpad.net/ubuntu/jaunty/+lang/sq

heroidi
June 22nd, 2009, 08:48 PM
Jemi nje gogja komunitet ne perkthyesit e launchpad dhe une jam nje nder ta ja linku im https://launchpad.net/~heroid faleminderit per kete tuto te shkurter

Besian
July 1st, 2009, 08:01 PM
Edhe une kam filluar te ndihmoj ngapak ne perkthimin e ubuntus :D

ermali86
July 11th, 2009, 04:36 AM
Teme shume me vlere. I ftoj te gjithe te lexojne me kujdes postimin e babaroga dhe te perkthejne Ubuntu ne shqip.

Kontribuoni te gjithe sikur edhe me nje fjale te vetme te perkthyer dhe mund te arrijme se shpejti nje perkthim te plote.

Per cdo problem apo paqartesi qe mund te keni postojeni ketu dhe me siguri dikush do tju ndihmoje.